Türkiye Cumhuriyeti Londra Büyükelçisi Sayın Abdurrahman Bilgiç’in 23 Nisan Milli Egemenlik Ve Çocuk Bayramı Kutlama Mesajı

Londra Büyükelçiliği 19.04.2016

Toplumumuzun Değerli Mensupları,

Bağımsızlık mücadelemizdeki kararlılığımızın Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin çatısı altında tarihe altın harflerle yazılışını ve egemenliğimizin çocuklarımıza emanet edilişini 96 yıl sonra aynı duygu ve coşkuyla bir kez daha kutluyoruz. Her güçlük karşısında omuz omuza verebilmenin mümkün olduğunun ispatlanmasının gururunu bir kez daha yaşıyoruz.

Geleceğimizin teminatı Sevgili Çocuklar,

Sizlere daha aydınlık ve umut dolu yarınlar bırakabilmek için sergilenen fedakarlıkların bilinciyle atalarımızın emanetini, manevi değerlerimizi ve milli ideallerimizi sonsuza kadar yaşatmanız, sizlerden en büyük beklentimizdir. Bu hedefe yürürken her türlü donanıma sahip olmanız, birlik ve dayanışma ruhunu korumanız, topluma ve insanlığa yararlı bireyler olarak yetişmeye gayret göstermeniz, yolunuza ışık tutacaktır. Bayramınız en içten duygularla kutluyorum.

Kıymetli vatandaşlarım,

Bu düşüncelerle 23 Nisan Millî Egemenlik ve Çocuk Bayramınızı tebrik ederken, başta Gazi Mustafa Kemal olmak üzere, bizlere bağımsız bir ülke bırakan Birinci Meclisimizin fedakar üyelerini saygı ve minnetle yad ediyorum. İstiklâl mücadelemizde hayatını seve seve veren her bir vatan evladına ve bu kutsal vatanın muhafaza ve müdafaası için toprağa düşen şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum.

Abdurrahman BİLGİÇ
Büyükelçi

Pazartesi - Cuma

09:00 - 13:00

25.12.2017 25.12.2017 Dini Tatil (Christmas Day)
26.12.2017 26.12.2017 Resmi Tatil(Boxing Day)
1.1.2018 1.1.2018 Yılbaşı Tatili