Türkiye Cumhuriyeti

Londra Başkonsolosluğu

Başkonsolosluk Duyurusu

Yurtdışı Seçmen Kütüğü'nün Açıklanması Ve İtiraz Başvurularının Yapılabileceği Zamanlar , 17.02.2017

Değerli Vatandaşlarımız,

Başkonsolosluğumuzca daha önce duyurulduğu üzere, Yurtdışı Seçmen Kütüğü, 18 Şubat 2017 Cumartesi günü Türkiye saatiyle 08:00’den itibaren www.ysk.gov.tr

adresinde ilan edilecektir. Yurtdışında yaşadığı halde yurtdışı seçmen listesinde yer almayan vatandaşlarımızın, Anayasa Değişikliği Halkoylamasında oy kullanabilmek amacıyla en geç 26 Şubat 2017 günü saat 12:00’ye kadar şahsen adres beyanlarına ilişkin itiraz başvurusunda bulunmaları gerekmektedir (Posta ile yapılacak başvuruların kabulüne imkan bulunmamaktadır).

Bu çerçevede, Başkonsolosluğumuz 18 Şubat Cumartesi ve 19 Şubat Pazar günleri ile 25 Şubat Cumartesi günü sabah 09:30-12:30 ve öğleden sonra 13:30-16:30 saatleri arasında olmak üzere sadece sözkonusu itiraz başvurularını almak üzere açık olacaktır. Sözkonusu başvurular hafta içi de mesai saatlerinde randevuya ihtiyaç duyulmaksızın kabul edilecektir. Sözkonusu itirazların son günü olan 26 Şubat Pazar günü ise vatandaşlarımızın Başkonsolosluğumuza saat 12:00’ye kadar müracaat etmeleri beklenmektedir.

Yurtdışı seçmen kütüğünde yer almayan vatandaşlarımızın olabilecek yoğunluğu göz önünde bulundurarak, başvurularını son güne bırakmamaları ve belirtilen süre dahilinde bir an önce başvurularını yapmaları özellikle rica olunur.

Saygıyla duyurulur.