Başkonsolosun Mesajı

İngiltere Türk Toplumunun Kıymetli Üyeleri, Değerli Ziyaretçiler.

Türkiye Cumhuriyeti Londra Başkonsolosu olarak görevime 15 Şubat 2017 tarihi itibariyle başlamış bulunuyorum. Bu vesile ile üstlendiğim bu görevden dolayı büyük onur duyduğumu sizlerle paylaşmak isterim.

İngiltere’de yaşayan ve sayısı çeyrek milyon civarında olan vatandaşlarımızın toplumsal hayatta etkinliklerini sürekli olarak artırmaları ve ülkemiz ile İngiltere arasında giderek güçlenen bir bağ oluşturmaları göğsümüzü kabartmaktadır. Bu sürecin devam edeceğine eminim.

Başkonsolosluğumuz sizlerin “memlekete açılan kapısıdır” ve bu kapı da sizlere daima açıktır. Bundan kastımız şudur: Sizlere sadece nüfus, askerlik, noterlik gibi konsolosluk hizmetlerini daha iyi, kaliteli ve hızlı vermeyi hedeflemiyor; bunun da ötesine geçerek, mutluluk ve tasanızı paylaşmayı ve olabilecek sorunlarınızı birlikte çözmeyi istiyoruz. Sizler bizim için asla kâğıt üstündeki bir isim değilsiniz. Tersine, bankacılıktan sanatçılığa, işçi ve işverenlikten öğrenciliğe ve serbest meslek sahibi olmaya kadar çok çeşitli alanlarda bu ülkede alın teri döken hemşerilerimizsiniz.

Ben ve mesai arkadaşlarım bu yönde çaba harcarken, olabilecek görüşleriniz bize yol gösterecektir. Böylelikle sizin önerileriniz ve tecrübeleriniz, benzer durumdaki bir başka vatandaşımıza daha iyi hizmet verebilmenin de önünü açacaktır.

Başkonsolosluğumuzla iletişimin en hızlı biçimde sürmesi için web sayfamız ile Facebook ve Twitter sayfalarımızı sık aralıklarla takip etmenizi öneriyorum.

Bu duygularla selam ve saygılarımı sunuyor, mutluluklar diliyorum.

Çınar Ergin


Pazartesi - Cuma

09:00 - 13:00

25.12.2017 25.12.2017 Dini Tatil (Christmas Day)
26.12.2017 26.12.2017 Resmi Tatil(Boxing Day)
1.1.2018 1.1.2018 Yılbaşı Tatili